Dnevnik aplikacija za Samsung Galaxy Tab je bila predstavljena v sodelovanju Dnevnika in Simobila ter družbe Klika d.o.o., ki je aplikacijo izdelala. V Simobilovi akciji (Samsung Galaxy TAB za 199€ in vezavi za 24 pri Simobilu ter v sodelovanju z Dnevnikom) uporabnik dobi kodo, ki deluje 24 mesecev, vsi naročniki tiskane izdaje pa 14-mestno kodo prejmejo brezplačno. Aplikacijo si lahko prenesete s spletnega naslova http://t.dnevnik.si/.
V osnovi gre za aplikacijo, ki tiskano izdajo prenaša v elektronsko obliko, njen problem je le ta, da to dela preveč dobesedno. Tako po aktivaciji uporabnik pride v osnovno stran, ki je hkrati arhiv. Ta arhiv ima majhen problem, saj se prične z 8.11.2010, kar pomeni od predstavitve aplikacije (v.1.0, 8.11.2010). S klikom na datum se prikaže vmesnik za brskanje po arhivu, ki pa kot že prej rečeno ni arhiv v pravem pomenu besede. Če to pustimo ob strani je za vsak dan na voljo grafika naslovnice tiskane izdaje, pod njo pa še kratek povzetek glavnih novic.
Uporabnik ima nato na voljo prenos časopisa, ki zna potrajati ker nekaj časa cca 1 minuta. Ko pa je izdaja naložene je na voljo branje, pa tudi brisanje, kar pride prav, saj tako ne zaseda spomina.
Prva stran elektronske oblike dnevne izdaje Dnevnika je sila pregledna. Do člankov se lahko pride s klikom na eno od povezav na prvi strani ali pa s prstom potegnemo iz leve proti desni. Tako pridemo na prvi članek. Za branje članka, ki je daljši od ene strani se pomikamo navzdol, za naslednji članek pa zopet »obrnemo list«. Dnevnikova aplikacija ima dva načina delovanja pokončni in ležeči, ki pa se krepko razlikujeta. Ležeči način namreč ob strani ponuja vrstico s sklopom člankov, njihovim številom ter naslovi. Po sklopih se premikamo tako, da poslajdamo naslov levo ali desno. Na dnu vrstice pa je pika, ki prikazuje kje v »časopisu« približno smo. Problem te vrstice je, da se ne pomika skupaj s premikanjem člankov in ostane tako kot smo jo pustili. To pa povzroči zmedo in uporabniku otežuje celosten pregled nad dnevno izdajo Dnevnika. Že omenjen drugi problem pa je, da v pokončni inačici dodatne vrstice sploh ni. Tako ostane zgolj »hiška«, ki pripelje do prve strani.
Z dvoklikom se spremeni velikost besedila, ki ima sicer 3 možne velikosti, a so te dovolj, saj je že pri srednji velikosti besedilo zelo dobro berljivo.
To je bolj teorija sedaj pa praksa, z njo pa pridemo do težavic. Prva jim je že zagodla, saj so v torkovi (10.11.2010) izdaji v članku o podelitvi nagrad MTV, saj so glavo Eve Longorie odrezali v obeh izvedbah, tako pokončni kot ležeči.
Samsung Galaxy Tab aplikacijo dobro prenaša, a ne gre brez težav. Saj se je med testiranjem dogodilo, da se je aplikacija sesula imela pa je tudi problem z nalaganje naslovnice tiskane izdaje (četrtek, 11.11.2010). Ima pa ogromno možnosti za razvoj.
Ker gre za elektronsko izvedbo, bi lahko omogočili odpiranje povezav spletnih naslovov, ki jih objavijo ter pošiljanje elektronske pošte piscem člankov. Prav tako ne bi škodila integracija s Facebookom in Twitterjem, ki bi aplikacijo bolj približali svetu 2.0. glede na to, da je tukaj sila enostavno in brez dodatnih stroškov dodati slike in videe, ki bi takšno vsebino vsaj malo bolj popestrilo.
Lokalizacija oz. več lokalnih novic pa bi vsemu skupaj naredilo piko na i in aplikacijo resnično postavilo med najboljše. Ampak tako kot Delo in RTV Slovenija, ki sta aplikacijo izdala za iPad vsi bolj ali manj tipajo kaj naj naredijo. Kako pa se bo vse skupaj razvijalo bo pokazal čas.