Udeležba v kvizu lahko prinese nagrade in življenjsko pomembno znanje. Aktivno sodelovanje v kvizu vam ne le da možnost osvojitve privlačnih nagrad, temveč tudi priložnost, da se naučite prepoznati simptome pljučnega raka, kar bi vam lahko rešilo življenje.
Interaktivno učenje z Boštjanom Romihom
V sodelovanju z Boštjanom Romihom, priljubljenim voditeljem, je bil ustvarjen interaktivni kviz. Ta pristop omogoča širokemu krogu ljudi, da se na preprost in dostopen način seznanijo z boleznijo in njenimi simptomi, ki jih je nujno prepoznati in zdraviti.
Zahtevna tematika pljučnega raka
O pljučnem raku je težko govoriti, še težje pa je to bolezen približati ljudem. Društvo pljučnih in alergijskih bolnikov se je zato odločilo za inovativen pristop: spletno video aktivacijo. Ta vključuje Boštjana Romiha, ki skozi video kviz vodi uporabnike, jim predstavlja ključne simptome in načine zgodnjega odkrivanja in zdravljenja pljučnega raka.
Kviz: hiter, enostaven, izobraževalen.
Kviz je zasnovan tako, da je hitro zaključen, je preprost in učinkovit. Poleg učenja nudi tudi možnost, da tekmovalci osvojijo nagrade kot so LED televizor Hisense, kavni aparati in osebne tehtnice. Ne glede na to, ali ga igrate na računalniku ali mobilnem telefonu, kviz ponuja edinstveno priložnost za učenje in osvojitev nagrad.
Sodelovanje v kvizu je možno na spletni strani izkasljaj.se. Kviz je pripravilo Društvo pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije, ki na svoji spletni strani tudi podrobneje predstavlja simptome pljučnega raka in spodbuja k zgodnjemu posvetovanju z zdravnikom.
Vse o pljučnem raku.
Pljučni rak je ena od najpogostejših rakavih obolenj globalno in v Sloveniji. Glavni vzrok smrti med rakavimi bolniki je prav pljučni rak. Tobačni dim je glavni dejavnik tveganja, poleg tega pa so pomembni tudi radon, azbest in težke kovine.
Radon, naravni žlahtni plin, je drugi najpomembnejši dejavnik za pljučni rak. Njegova prisotnost v zaprtih prostorih, posebej na določenih geografskih območjih, zahteva pozornost. Preprosti ukrepi, kot je redno prezračevanje, lahko znatno zmanjšajo tveganje zaradi radona. Posebna pozornost je potrebna v regijah z visoko koncentracijo radona, kot je jugovzhod Slovenije.
Več o pljučnem raku lahko izveste TUKAJ.